Legend of the Seeker

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Legend of the Seeker

Mesaj Scris de Chiquita la data de Lun Dec 28, 2009 4:31 pm

Scurta descriere:

Legend of the Seeker se bazeaza pe seria de romane intitulata "The Swrod of Truth" a celebrului scriitor Terry Goodkind. Richard Cypher a fost odata un simplu muntean, expert in cititul de urme, bucurandu-se de o libertate totala si ducand o viata linistita alaturi de tatal sau adoptiv si de fratele sau, Michael, Primul Consilier al Taramului de Vest. Toate acestea se schimba atunci cand o Profetie ingropata de mii de ani iese la iveala pentru a schimba radical vietile tuturor celor atinsi de catre ea. Seria prezinta aventura epica a tanarului erou, insotit de o misterioasa femeie pe nume Kahlan Amnell si excentricul vrajitor Zeddicus Zu'l Zorander, in incercarea de a-l impieduca pe magul razbunator Darken Rahl de la gestul nebunesc de a dezlantui asupra lumii o putere straveche si infioratoare.

Ahh un serial de milioane chiar daca nu are vampiri si alte chestii insa are un lucru care imi place mie mult .. si anume ca e un serial medieval si are in el magie :D
Are o distributie buna si momentan is in cursul celui de al 2 lea sezon ... sper ca sa fie bun in continuare ac si pana acum desi sincer sa va spun mai mult mia placut sezonul 1 :D

Chiquita
Admin

feminin Capricorn Capra
Data nasterii : 07/01/1992
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 25
Localizare : undeva pe luna

http://imaginatie-bogata.forumhit.ro

Sus In jos

Re: Legend of the Seeker

Mesaj Scris de EllaLooka la data de Mier Dec 30, 2009 11:57 am

U... super... o sa ma uit si eu i luv u i luv u i luv u i luv u

Cichi te iubesc! romantic
Ai avut o idee minunata cu sectiunea asta i luv u
EllaLooka
show some respect

feminin Fecioara Capra
Data nasterii : 01/09/1991
Data de inscriere : 16/11/2009
Varsta : 26

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Ian 02, 2010 8:02 am

adoooooooooor serialul asta :D si il ador pe richaaaard :D Laughing si pe cara i luv u
un serial plin de magie...unde realul se imbina perfect cu fantaasticul si cu morala...chiar dak soso a mea zice k e de babies i looove it :D so...guess i`m still a baby i luv u

legend of the seeker rulzz!!!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum